سياوش قميشي
سياوش قميشي ، آهنگساز و آواز خوان نامدار ....
سياوش قميشي آهنگسازي است که ملودي هاي ساخته شده توسط او داراي يک سبک مشخص و مختص به خود او مي باشد و کساني که با آثار او آشنايي دارند به راحتي کارهاي او را از ديگران تمييز مي دهند .

سياوش قميشي کار خود را در سالهاي پيش از انقلاب آغاز کرد و آثاري جاويدان و ماندگار در اين سالها خلق کرد. سياوش قميشي خود يک خواننده مسيول ، خوش صدا ، صاحب سبک، محبوب و پر طرفدار است و هميشه در اين سالها شاهد کارهاي زيباي او در زمينه آوازخواني و آهنگسازي بوده ايم . او تا به امروز يازده آلبوم روانه بازار کرده است که نام آلبومها به صورت زير مي باشد: "فرنگيس" ، "قاب شيشه اي" ، " هواي خانه" ، "گل و تگرگ" ، "حکايت" ، "شکوفه هاي کويري" ، "تاک" ، "قصه امير" ، "حادثه" ، "نقاب" و "بي سرزمين تر از باد" .

او در طول اين دوران با بسياري از آوازخوانان نامدار ايران همکاري داشته و آثار ماندگاري براي آنان خلق نموده است .همچنين موسيقي فيلم "بوي گندم" کاري از " محمد دلجو " و "امير مجاهد" وبا شرکت "فرزان دلجو" ، "آيلين ويگن" ، "شهرام شبپره" و "ابراهيم حامدي(ابي) از سياوش قميشي مي باشد.

ابراهيم حامدي (ابي) از سالهاي آغازين کار خود با سياوش قميشي آشنا شد و همکاري با او را آغاز کرد و در سالهاي پيش از انقلاب آثاري بسيار زيبا و ماندني از همکاري اين دو عزيز خلق شد که بسيار مورد توجه مردم قرار گرفت . اين همکاري در سالهاي بعد از انقلاب نيز ادامه يافت و تا به امروز نيز اين دو هنرمند با يکديگر همکاري نزديکي دارند.

با آرزوي سلامت و موفقيت براي اين هنرمند ارزشمند .

آثاري که از همکاري ابراهيم حامدي (ابي) و سياوش قميشي ساخته شده است به اين صورت است :


نام ترانه

از آلبوم

بدرقه
پيچک
خالي
کوه يخ
پاييز
غريبه
جعبه جواهر
زبانم را نمي فهمي
مداد رنگي
دو راهي
سادگي
ستاره هاي سربي
کي اشکاتو پاک مي کنه
شب گريه
آخر قصه
اقاقي
قبله
عادت
نگو با من
گريه مستي
درخت
تحمل کن
وقتي تو گريه مي کني
شب نيلوفري
چيزي بگو
تنديس
سياه پوشها


نازي ناز کن
شب زده
شب زده
کوه يخ
کوه يخ
کوه يخ
کوه يخ
با تو
خليج
خليج
ستاره دنباله دار
ستاره هاي سربي
ستاره هاي سربي
ستاره هاي سربي
ستاره هاي سربي
ستاره هاي سربي
ستاره هاي سربي
ستاره هاي سربي
پير
پير
شب نيلوفري
شب نيلوفري
شب نيلوفري
شب نيلوفري
شب نيلوفري
شب نيلوفري
شب نيلوفري0 comments

Post a Comment