اسفنديار منفرد زاده
اسفنديار منفرد زاده از توانمندترين آهنگسازان معاصر ايران مي باشد .

اسفنديار منفرد زاده کار خود را با ساخت موزيک براي فيلم آغاز کرد و در عرصه سينما با "مسعود کيميايي " آشنا شد و اين دو ، در کار خود تبديل به يک زوج موفق شدند و اسفنديار منفرد زاده بر روي موسيقي اکثر فيلمهاي "مسعود کيميايي " کار کرد و آثاري جاويدان را در موسيقي فيلم از خود بر جاي گذاشت .

از جمله فيلمهايي که اسفنديار منفرد زاده براي آنها موسيقي متن ساخته مي توان به : " قيصر" ، "خاک"، "رضا موتوري" ، "گوزنها" ، "داش آکل" ، "تنگنا" و غيره اشاره کرد . که هر کدام از اين فيلمها در تاريخ سينماي ايران داراي ارزش خاصي هستند.

اما در زمينه آهنگسازي ترانه نيز اسفنديار منفرد زاده از پيشگامان اين امر بود و آثار ماندگار و به ياد ماندنی بسياری را ساخت که توجه همگان را به خود جلب کرد .

اسفنديار منفرد زاده يک آهنگساز مسيول و جدي است که بسيار به کار خوب اهميت مي دهد به همين علت هيچگاه کارهاي ضعيف و بي ارزش از او نديديم و با وجود تعداد کارهاي کم هميشه بهترين کارها را ارايه داده است .

از جمله آوازخواناني که با او همکاري داشته اند مي توان به : "ابي" ، "فرهاد" ، "فريدون فروغي" و "داريوش" اشاره کرد.

ابراهيم حامدي(ابي) تنها در آلبوم "طلوع کن" با اسفنديار منفردزاده همکاري کرده است ولي همين تعداد کار کم هم چنان زيبا توسط اسفنديار منفردزاده ساخته شده که توجه همگان را به خود جلب مي کند .
با اميد به همکاري بيشتر اين دو هنرمند ارزشمند کشورمان و خلق آثار جاويداني ديگر .

با آرزوي سلامتي و موفقيت روزافزون براي اين عزيز.

آثاري که از همکاري "ابي" و اسفنديار منفرد زاده منتشر شده به شرح زير است :


نام ترانه

از آلبوم

طلوع کن
هلا
بشکن


طلوع کن
طلوع کن
طلوع کن


0 comments

Post a Comment